Street er en stærk barserie fra Orrefors, der er en af Jan Johanssons kreationer. De firkantede fræsere er lavet for hånd for ultimativ skarphed og er blevet inspireret af New York Street Street, dermed serien Brilliant Name Street. Forkæl dig selv med enige tid og nyd en whisky i disse stilfulde og robuste briller. En perfekt gave til Whisky Lover!
Over hele verden associeres Orrefors med unikke glasartikler, kunstglas og brugsglas som gør hverdagen lidt smukkere. Sammen med dygtige formgiver præsenterer Orrefors en ny glaskollektion hvert forår og efterår.
Bedømmelser & anmeldelser
4
1 Anmeldelse
Kundebedømmelser
0
1
0
0
0
DatoBedømmelse
Sandra23-07-02
Der er ikke noget galt med selve produktet, flotte briller!
Til gengæld står der i beskrivelsen at de er 40cl, men på æsken fra Orrefors som de kom i, står der 36cl. Måske en petite men ret skal være rigtigt.